• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Japonya yazıları sayfasına dönmek için tıklayınız.

Expo Park

Şşşşşt, Ankara’dakiler, orda mısınız? Bizim Gençlik Parkı’nın abisini buldum burada. Bizim ufaklık bayağı yozlaştı, yabanileşti, artık yanına yaklaşılmıyor ama buradaki versiyonu – ki kendine Expo Park diyor – pek güzel.
Mantık aynı; deniz bisikletine binilebilecek büyük bir havuz, içinde balıklar, oraya buraya serpiştirilmiş doğal güzellikler ve bir lunapark. Haftasonu Japon amcamlar çoluğu çocuğu alıp, çizgili pijamalarını giyip mahalleden komşularıyla futbol maçı yapıyorlar. Bu arada Japon teyzemler de dedikodu yaparaktan domates doğrayıp karpuz kesiyorlar, ara sıra da çocukların kafasına bi sümsük yapıştırıyorlar.
 
Expo Park
Japonlar piknikte

Neyse, geyiğin suyunu çıkartmaya gerek yok, iki haftadır Pazar günleri buraya geliyorum. Henüz lunaparkın tadına bakmış değilim ama parkın bahçesini – iki günde de olsa – tamamen gezdim. Japonlar hakikaten özen göstermişler. Hatta burada şehir parkları ile ilgili eğitim alan şehir planlamacısı ve mimar arkadaşlar kurslarının birkaç gününü bu parkta geçirdiler.
İlk günden beri gideceğim diye debelenip de bir türlü gidemediğim Pazar da burada kuruluyor. Azimliyim, başarıcam; pazara gidip Japonlarla Japonca pazarlık edicem!!!
Tüm Expo Park resimlerini görmek için tıklayınız.0 Yorum - Yorum Yaz

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam62
Toplam Ziyaret596001
Seyahat Valizi Search
Özel Arama