• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Sizlerle bu yazımızda, çoğumuzun yurtiçi kültür turları seçeneklerinde karşılamış olabileceği klasik bir Ege – Akdeniz kültür turunda kayıt aşamasından sonuna kadar neler yaşadığımızı paylaşacağız. Gezimizi anlatırken tur şirketlerinin isimlerini de belirtmek istiyoruz ki; tam ve gerçek bilgiye ulaşabilesiniz.
 Ege-Akdeniz turumuzun rotasını harita'da çizilmiş olarak incelemek için tıklayınız.
 Tur Şirketi Seçimi:
 Tur Hizmet Sözleşmesi ve o Madde:
 Heyecanlı bekleyiş ve Hayal Kırıklığı:
 Son Günler, Tur Değişikliği ve Rahatlama:
 Valiz hazırlıkları:
 Otobüse Biniş ve İlk Bakış:
 Yaş Ortalaması:
 Oturma Düzeni:

 1.GÜN (Cuma Akşamı ve Cumartesi): İlk Gece, İlk Sabah, İlk gün, İlk Akşam:
 Şirince:
 Meryem Ana Evi:
 15 Ağustos, Meryem Ana’nın Göğe Alınması Bayramı:
 Apollon Tapınağı:
 Didim Apollon Tapınağı:
 Aqua Park:
Muhteşem Apollon tapınağını da gezdikten sonra otobüsümüze binen bizler gerçekten yorgunluktan ve sıcaktan acınacak haldeydik. Bütün gece otobüs yolculuğu yapmış, sabah bir duş bile alamadan aynı kıyafetlerle gezmeye devam etmiş, birde yemeği yiyince iyice rehavet’e kapılmıştık.
Bize kalsa bodrumdaki otelimize kadar dayanacak halimiz bile yok, oracıkta sızıp kalacağız ama tur programı bugün hala bir sürü şey yapman gerekiyor diyor!
Biz tam bu memnuniyetsiz durumdayken sevgili rehberimiz mikrofonu eline aldı ve bize “Şimdi aqua park’a gideceğiz’’ dedi. Normalde aqua park çok çekici bir teklif hatta tur programını okuduğunuzda da size çok çekici geliyor ama inanın o an için hepimize işkence gibi göründü. Daha önceki turlarından da bu konuda tecrübe sahibi olan rehberimiz ‘‘Biliyorum şu an çok yorgunsunuz ve sadece dinlenmek istiyorsunuz ama aqua park size ilaç gibi gelecek, yorgunluğunuzu atıp kendinize geleceksiniz’’ dedi.
Didim’deki Aqua parka ulaştığımızda çoğumuz hazırlıksız olduğundan bagajlar açıldı ve gerekli eşyalar alındı. Tam içeri gireceğiz, yavaş yavaş aqua park heyecanına kapılmaya başlıyoruz ki bu seferde rehberimiz “Tam 2 saatimiz var, 2 saat sonra burada buluşuyoruz.’’ dedi. Hemen hepimizden “aaa’’ sesleri yükseldi. Nitekim rehber haklı. Daha Bodrumdaki otele dünya kadar yol var. Otelin bir yemek saati var. Yemekten sonra bir gece programı var. Üstelik biz bu programı önceden zaten kabul etmişiz fakat o an bunların hiçbirini tabii ki düşünmüyorsunuz. Bunca yorgunluktan sonra bu havuzlara girecek gücü bulabiliyorsam kimse beni çıkartamaz düşüncesi daha mantıklı geliyor.
Grupla gerçek anlamda ilk kaynaştığımız yer aqua park. Aqua Park’ta neler yapmadık ki, zar zor bir tanesini bulamadığımız havuzlardan 4,5 tanesini bir arada görünce birinden çıkıp öbürüne girdik. Ben ve arkadaşım hemen grupta yalnız tatile çıkmış, bizim yaşlarımızda iki kişiyle samimiyet kurup o kaydıraktan bu kaydırağa koşturduk durduk. Aşırı dozda yükseklik korkusu olan ben bile büyük ve düz kaydırağı es geçmiş olsam da, o anda grubun içinde bulunduğu enerjisi ve içimin kıpırtılarıyla gaza gelip hemen yanında bulunan, yuvarlak ve tek kişilik botlarla girilen kaydırağa bıraktım kendimi. Yalnız kendimi biraz fazla kasmış olacağım, herkesin botun üzerinde rahatça indiği havuza ben bottan fırlayarak ve ters dönerek girdim. Bunu hala nasıl başarabildiğimi merak ediyorum. Aynı durum başına gelmiş bir arkadaşım bunun kaydıraktan çıkarken botta çok geriye yatmakla ilgisi olduğunu savunuyor.
Biz aqua park’ın kaydıraklarında, havuzlarında, yağmur dansı adı verilen bölgede tazyikli su ile dans etmeye çalışırken, köpük partisinde köpüklere bulanıp daha sonra kaygan ayaklarla badi badi yürümeye çalışarak çok eğlendik. Eğer saatini kaçırmasaydık hepimizin kaçırdığı dalga havuzunda da eminim çok eğlenecektik. Rehberimiz haklı çıktı! Aqua park’tan yenilenmiş, kendimize gelmiş, tadı damağımızda kalmış olarak ayrılıyoruz.
 Bafa gölü:
 Bafa Gölü Tabiat Parkı:
 Bodrum Göltürkbükü Beliz Hotel’e Varış:
 Halikarnas Disco:

 2.GÜN (Pazar):
 Bodrum Tekne Turu:
 Bodrum Çarşısı ve Barlar Sokağı:

 3.GÜN (Pazartesi):
 Gökova Körfezi:
 Sedir Adası ( Kleopatra Plajı):
 Şadan Gökovalı ile Karşılaşma:
 Halikarnas Balıkçısı, Cevat Şakir Kabaağaçlı Kimdir?
 Şadan Gökovalı Kimdir?
 Azmak Çayı:
 Marmaris Aşıklar Yolu:

 4.GÜN (Salı):
 Kayaköy:
 Ölü Deniz:

 Dalyan Tekne Turu:

 (Dalyan Kanalı Tekne Turu, Caretta Caretta Kaplumbağalar, Telmossos, Kral Mezarları, İztuzu Plajı)


 5.GÜN (Çarşamba):
 Yamaç Paraşütü:

 12 Adalar Turu:

 (Kızıl Ada, Cleopatra Hamamı, Göbün Koyu, Tavşan, Yassıcılar, Domuz ve Şövalye Adaları)


 6. GÜN (Perşembe):
 Saklıkent Kanyonu:
 Xanthos Antik Şehri:
 Kaputaj Plajı:
 Kaş:
 Kekova ve Batık Şehir:

 7. GÜN (Cuma):
 Side Çarşısı ve Apollon Tapınağı:
 Köprülü Kanyon Rafting:

 8.GÜN (Cumartesi – Son Gün):
 Antalya Kaleiçi:
 Düden Şelalesi:
 Kurşunlu Şelalesi:
 İnsuyu Mağarası:0 Yorum - Yorum Yaz

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam62
Toplam Ziyaret596001
Seyahat Valizi Search
Özel Arama