• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Sizlerle bu yazımızda, çoğumuzun yurtiçi kültür turları seçeneklerinde karşılamış olabileceği klasik bir Ege – Akdeniz kültür turunda kayıt aşamasından sonuna kadar neler yaşadığımızı paylaşacağız. Gezimizi anlatırken tur şirketlerinin isimlerini de belirtmek istiyoruz ki; tam ve gerçek bilgiye ulaşabilesiniz.
 Ege-Akdeniz turumuzun rotasını harita'da çizilmiş olarak incelemek için tıklayınız.
 Tur Şirketi Seçimi:
 Tur Hizmet Sözleşmesi ve o Madde:
 Heyecanlı bekleyiş ve Hayal Kırıklığı:
 Son Günler, Tur Değişikliği ve Rahatlama:
 Valiz hazırlıkları:
Turumuzu anlatmaya başlamadan önce yazımızın bu kısmında hazırlıklarımıza değinmek istiyorum ki, bu turlara çıkabilecek kişilere yardımcı olabilelim.
Böyle bir kültür turu aynı yerde geçireceğiniz bir haftalık tatilden oldukça farklıdır. En az üç kere otel değiştirir ve gün içinde 2,3 farklı kıyafet gerektiren farklı yerlerde bulunabilirsiniz.
Mutlaka tur programınızın bir çıktısını alın ve valizinizi ona göre hazırlayın. Size her zaman yanınıza aldığınız tatil ve plaj kıyafetlerinden bahsetmeyeceğiz. Onları kimsenin unutmayacağından eminiz. Bunlar haricinde mutlaka yanınıza harita ve gideceğiniz bölgeleri ayrıntılı anlatan seyahat kitapçıkları alın. Haritalar ve seyahat kitapçıkları, yol güzergahlarınızı çok daha anlamlı kılar. Her ne kadar rehberiniz her şeyi tek tek anlatsa da, gittiğiniz güzergahı haritada görmek de ayrı bir zevktir.
Benim götürdüğüm haritaları tur sonunda tura katılan arkadaşlarımdan toplamam gerekti. Bölgeyi gösteren bu harita ve kitapçıklar turdaki arkadaşlarım tarafından epey ilgi gördüler. Güzergahı haritada görebilmek, neredeyiz, nereye gideceğiz sorularının cevaplarını belgelerle görmek o an için bir ihtiyaç haline geliyor.
Programınızda özellikle kaç gece programı olduğuna dikkat edin ve ona göre gece kıyafeti alın. Bu erkekler için de geçerli, çoğu mekan bayları şort ve tişörtle kabul etmek istemez, şık bir yazlık gömlek ve pantolon işinizi görecektir. Bayanlar için de her gece aynı kıyafetle çıkmak son derece can sıkıcı bir durumdur. Siz tedbirinizi alın, sonra bizim turumuzdaki bazı arkadaşlarımız gibi ‘‘Ya biz bunu hiç düşünemedik’’ demeyin, sonuçta programda açık açık yazıyor.
Sık sık yer değiştireceğiniz için bazı durumlarda valiniz bagajda olacak ve siz ihtiyaç duyduğunuz kıyafete veya eşyaya hemen ulaşamayacaksınız. Bu sebepten 1,2 kıyafetinizi ve gerekli bazı malzemeleri taşımak için yanınızda el çantasından biraz daha büyük bir çanta bulundurmanız çok yerinde olacaktır. Plaj çantanız ve spor çantanız işinizi görecektir.
Yine sık sık yer değiştireceğiniz için valizinizin çok ağır olmamasına dikkat edin. Valizinizin içini daha küçük poşetlerle kategorize edin. Zira iki günde bir valiz toplamak veya aradığınızı bulamamak tatilde son derece usandırıcı olacaktır.
Eğer programınızda rafting, kanyon, göl, dere gibi ıslanabileceğiniz bölgeler ve organizayonlar mevcutsa mutlaka ıslanabilen, üstten yapışkanlı veya tokalı bir sandalet edinin, gerçekten çok işinize yarayacaktır. Ayrıca bu sandaletleri tekne turlarında ve yürüyüşlerinde plaj terliğinden çok daha rahat kullanabilirsiniz.
Yanınıza alabileceğiniz bir kutu Bepanthene’in sıcak ve güneşten kaynaklanan cilt problemlerine çözüm olarak tatilde yaşabileceğiniz olumsuzlukları epey azaltacağını, bir şişe sinek kov’un rahatça uyumanızı sağlayacağını, bir kutu ağrı kesicinin hem sizin, hem çevrenizdekilerin ufak rahatsızlıklarını giderebileceğini ve herkes gezerken bunları almak için eczane aramanın ne kadar yorucu olabileceğini unutmayınız. Sürekli kullandığınız ilaçlarınızı zaten unutmazsınız.
 Otobüse Biniş ve İlk Bakış:
 Yaş Ortalaması:
 Oturma Düzeni:

 1.GÜN (Cuma Akşamı ve Cumartesi): İlk Gece, İlk Sabah, İlk gün, İlk Akşam:
 Şirince:
 Meryem Ana Evi:
 15 Ağustos, Meryem Ana’nın Göğe Alınması Bayramı:
 Apollon Tapınağı:
 Didim Apollon Tapınağı:
 Aqua Park:
 Bafa gölü:
 Bafa Gölü Tabiat Parkı:
 Bodrum Göltürkbükü Beliz Hotel’e Varış:
 Halikarnas Disco:

 2.GÜN (Pazar):
 Bodrum Tekne Turu:
 Bodrum Çarşısı ve Barlar Sokağı:

 3.GÜN (Pazartesi):
 Gökova Körfezi:
 Sedir Adası ( Kleopatra Plajı):
 Şadan Gökovalı ile Karşılaşma:
 Halikarnas Balıkçısı, Cevat Şakir Kabaağaçlı Kimdir?
 Şadan Gökovalı Kimdir?
 Azmak Çayı:
 Marmaris Aşıklar Yolu:

 4.GÜN (Salı):
 Kayaköy:
 Ölü Deniz:

 Dalyan Tekne Turu:

 (Dalyan Kanalı Tekne Turu, Caretta Caretta Kaplumbağalar, Telmossos, Kral Mezarları, İztuzu Plajı)


 5.GÜN (Çarşamba):
 Yamaç Paraşütü:

 12 Adalar Turu:

 (Kızıl Ada, Cleopatra Hamamı, Göbün Koyu, Tavşan, Yassıcılar, Domuz ve Şövalye Adaları)


 6. GÜN (Perşembe):
 Saklıkent Kanyonu:
 Xanthos Antik Şehri:
 Kaputaj Plajı:
 Kaş:
 Kekova ve Batık Şehir:

 7. GÜN (Cuma):
 Side Çarşısı ve Apollon Tapınağı:
 Köprülü Kanyon Rafting:

 8.GÜN (Cumartesi – Son Gün):
 Antalya Kaleiçi:
 Düden Şelalesi:
 Kurşunlu Şelalesi:
 İnsuyu Mağarası:0 Yorum - Yorum Yaz

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam62
Toplam Ziyaret596001
Seyahat Valizi Search
Özel Arama